NASZ BLOG

SOFA4YOU/BLOG

Meble tapicerowane na zamówienie – dlaczego tak długo muszę czekać na swoje zamówienie?

W większości sklepów z meblami tapicerowanymi czy twardymi towar nie jest dostępny od razu, a ich zakup wiążę się czasem z długim czasem oczekiwania na dostawę. 

Jeśli decydujemy się na narożnik czy łóżko dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb (spersonalizowana tkanina, kolor, wymiar) realizacja zamówienia trwa zwykle od 10 do 30 dni. 

Dlaczego to tyle trwa? Co wpływa na taki czas produkcji naszego zamówienia? Odpowiedzi znajdują się w tekście poniżej. 

Co mogę wybrać, gdy zdecyduję się na mebel tapicerowany pod zamówienie? 

Zamówienie wymarzonej kanapy lub fotela w ramach indywidualnego projektu ma wiele plusów, przede wszystkim jesteśmy w stanie stworzyć mebel tak, aby dopasował się do pasującego stylu i przestrzeni, w której będzie się znajdować. 

Decydując się na takie zamówienie możemy wybrać tkaninę, co za tym idzie również kolor naszego mebla. Na rynku jest mnóstwo pięknych i praktycznych tkanin, z dostępnego wachlarza możliwości możemy zamówić mebel w pełni spełniający nasze oczekiwania. Wybór jest ogromny, od tkanin, które świetnie sprawdzą się przy zwierzętach domowych po takie, które się wchłaniają wody i są odporne na zadrapania. 

Odpowiednio dobrana tkanina to jedna z ważniejszych spraw, następnie ważny jest rodzaj obicia. Podczas zakupów najlepiej kierować się indywidualnymi preferencjami a także tym czy w naszym domu mieszkają z nami nasze pupile, czy mieszka małe dziecko. Gdy w domu mamy małe dziecko lub znajdują się w nim zwierzęta, potrzeby będą inne – polecane są tkaniny plamoodporne, które są odporne na zadrapania oraz wchłanianie wody, dzięki czemu czyszczenie naszego mebla staje się łatwiejsze. Najczęściej można wybierać spośród takich tkanin, jak: dzianina, welur, plusz, plecionki, welwet, imitacja skóry, Eko-skóra . Asortyment jest bardzo szeroki, można również zamówić próbki wybranych tkanin. 

W przypadku mebli tapicerowanych można zdecydować także o kolorze podstawy, do wielu modeli dobierzemy nóżki z różnych rodzajów drewna czy metalu w wielu kolorach. Opcji jest naprawdę sporo, dzięki czemu wszystko będzie idealnie ze sobą współgrało.

Czas oczekiwania na realizację zamówienia

Podczas oczekiwania na zamówione meble należy uzbroić się w cierpliwość. Czas przewidziany na realizację zamówienia może wynosić od 10 do 30 dni roboczych. Od czego dokładnie zależy ilość potrzebnego czasu? Tak naprawdę wpływa na to kilka czynników. 

Pierwsza z nich to stopień trudności projektu – jeżeli konstrukcja jest dość prosta, łatwiej będzie ją wykonać, natomiast przy większych gabarytach oraz bardziej skomplikowanej budowie czas realizacji może się wydłużyć.

Wpływ na czas zamówienia ma również wybór tkaniny obiciowej – zdarza się tak, że producent musi poczekać na wybraną tkaninę w hurtowni.  

Czym różnią się meble na zamówienie od tych dostępnych w szybkiej dostawie?

Zasadniczą różnicą pomiędzy meblami tapicerowanymi na zamówienie a tymi dostępnymi w szybkiej dostawie jest czas realizacji. W przypadku mebli będących na stanie należy jedynie czekać na dostawę pod nasze drwi, wybierając tego typu rozwiązanie, zamawiamy to, co akurat znajduje się w ofercie, nie ma miejsca na personalizacje.

Shopping Cart
Przewiń do góry