NASZ BLOG

SOFA4YOU/BLOG

Czy łóżko piętrowe jest bezpieczne? – na co zwrócić uwagę, wybierając łóżko dla dziecka?

Każdy rodzic szukając łóżka dla swojej pociechy pragnie zapewnić maksymalne bezpieczeństwo.

Na te pytania odpowiadamy poniżej!

Szukając łóżka dla swoich pociech powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, na jego konstrukcję, to od niej zależy, czy mebel będzie się sprawdzał, będzie wystarczająco wytrzymały i czy będzie odpowiednio chronił przed wypadkami i szaleństwami naszych dzieci. 

Odpowiednie łóżko piętrowe dla dzieci musi być wyposażone w wysoką, odpowiednią ramę, która zabezpieczy przed ewentualnym upadkiem podczas snu czy zabawy. 

Dla młodszych dzieci dobrym rozwiązaniem są też schodki, zamiast drabinki.

Schodki są bezpieczniejsze, a ponadto mają stabilną poręcz, która będzie pomocna przy codziennym korzystaniu z łóżka przez dzieci. 

W większości łóżek piętrowych jest możliwość wyboru z której strony mają znajdować się schodki lub drabinka, co jest bardzo przydatne i pomaga w dobrej organizacji przestrzeni pokoju naszych pociech. 

Bardzo ważną kwestią jest również dobór materiałów z jakich zostało wykonane łóżko. Większość łóżek dla dzieci jest wykona z płyty laminowanej, która jest bardzo trwała na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i zarysowania.

Należy również pamiętać o krawędziach łóżka – najlepiej gdy są one zaokrąglone, jest to bezpieczniejsze dla dziecka oraz jest łatwiejsze w utrzymaniu czystości.

Ostatnią, również bardzo ważną kwestią jest lakier wykorzystany do malowania łóżka.  Najbezpieczniejszy jest lakier wodny bezwonny dla produktów dziecięcych.

Zatem, czy łóżko piętrowe jest bezpieczne i czy warto postawić na takie rozwiązanie?

Jeśli zastanawiają się Państwo, czy łóżko piętrowe jest bezpieczne, warto szczegółowo zapoznać się z jego właściwościami, konstrukcją oraz materiałami, z jakich zostało wykonane, dzięki temu zyskamy pewność, że nasza pociecha będzie bezpieczna w swoim łóżku, a my możemy spać spokojnie.

Decydując się na asortyment sklepu Sofa4You, mają Państwo pewność, że Wasza pociecha ma bezpieczne, solidne łóżko, gwarancję niezawodności.

Zapoznaj się z naszą ofertą BEZPIECZNYCH łóżek dla dzieci.

Shopping Cart
Przewiń do góry